Listopad w Hiszpanii – zrobiliśmy to!

Dla wielu z Was, może to być news bez fajerwerków, dla mnie jednak wyjazd do Hiszpanii był większym wyzwaniem niż zazwyczaj. Nigdy nie byłem w kontynentalnej części tego kraju i w tym regionie, nie mówię już o Gibraltarze, który zasadniczo był celem przewodnim tej wycieczki.

Postanowiłem, że ten wyjazd będzie z założenia taki sam jak zawsze – czyli jeżdżenia w opór 😀 winkli w opór 😀 widoków w opór 😀 . Trasy na miejscu zweryfikowały jednak, że ten opór po tak krętych drogach może mieć zupełnie inne znaczenie 😉 Na miejscu byliśmy siedem nocy z bazą w malowniczej willi z pięknym ogrodem, basenem i patio na zewnątrz gdzie spędzaliśmy większość czasu podczas wieczornych pogawędek po powrocie.

Listopad w Hiszpanii jest ciepły, średnio 25 stopni w dzień (mieliśmy nawet 29) , nie mniej jednak w wyższych partiach gór, a wjeżdżaliśmy na 1800 m, temperatura spada do 13 stopni i robi się rześko. To dobra temperatura na ganianie po winklach, ale myślę, że na motocyklu typu naked byłoby chłodno… tak wiem, przecież wystarczy się dobrze ubrać 😉

Zrobiliśmy ponad 1000 km na motocyklach po Hiszpańskich drogach, tak bynajmniej pokazał mój licznik w Tracerze, co by się zgadzało z wydanymi eurasami na paliwo 😀 Paliwo w Hiszpanii jest dość tanie na tle całej europy i kosztuje po przeliczeniu tyle co u nas w PL.

Znaleźliśmy czas na zwiedzanie miasta jak biali turyści, czyli z buta 🙂 Restauracje i pogawędki przy obiedzie w fajnych knajpach. Jeden dzień był naprawdę na luzie, tzn. kto chciał to poganiał na moto, a kto chciał to wskoczył w busa i został podrzucony na deptak w Maladze, taki dzień też jest potrzebny.

Dziś motocykle moich gości są już w garażu, a my możemy spokojnie powspominać oglądając zdjęcia i nagrania. Wkrótce VLOG na moim kanale Youtube, do którego oglądania zapraszam już dziś.

Serdecznie dziękuję moim gościom za przemiłe towarzystwo i fajne kilometry, które wspólnie mogliśmy zrobić w Hiszpanii, Hola!

Zakończenie lata w Polskich górach

Tegoroczna aura sprzyja wyjazdom, dlatego na koniec lata postanowiłem zrobić jeszcze jeden, nie duży wyjazd w Polskie góry. Sudety okazały się być dla nas bardzo urocze. Wyjazd tak, w zasadzie trochę testowo, aby sprawdzić możliwości nowo zakupionego busa, który sprawdził się w 100%. Ten trip utwierdził mnie w nowych możliwościach planowania kolejnego sezonu wyjazdowego z motocyklami. W Polsce mamy też fantastyczne lokalizacje, gdzie jazda motocyklem może przynieść wcale nie mniej frajdy jak za granicą.

Nie był to komercyjny wyjazd z takim przepychem jak zazwyczaj, ale przyniósł wcale nie mniej frajdy. Odwiedziliśmy naszych Czeskich sąsiadów i sprawdziliśmy widoki na góry po ich stronie. Baza w Jeleniej Górze okazała się świetna do takich wyjazdów, myślę, że możemy wrócić w kolejnym sezonie i zobaczyć tą okolicę bardziej dokładnie.

Mamy go! Renault Trafic dołączył do floty

Z pierwszym dniem sierpnia do floty Fabiqowych pojazdów dołączył Bus Renault Trafic. Jest to samochód osobowy do 3,5T , którym w bardzo komfortowych warunkach może podróżować do 8 osób. Samochód jest w wersji premium, bogato wyposażony np. w oddzielnie regulowane fotele we wszystkich liniach siedzeń, gniazda ładowania USB przy każdym z nich oraz dodatkowe gniazdo 220V. Oprócz tego ma mocny dwu litrowy silnik o mocy 150 koni, hak do ciągnięcia przyczepy i drzwi boczne otwierane z obu stron z dodatkowo otwieranymi oknami. W zimie za komfort podróży odpowiada dodatkowa nagrzewnica z nawiewami na każdy rząd siedzeń i podgrzewane elektrycznie fotele. Jazdę umili wysokiej jakości system multimedialny z możliwością odtwarzania filmów wideo i muzyki. Dla kierowcy przydadzą się systemy wspomagające jazdę, asystenci elektroniczni, pasa ruchu, odległości, nagłego hamowania, martwego pola, zmęczenia, system czytania znaków drogowych, asystent jazdy w korku i na autostradzie i inne.

Włoskie Alpy zawsze na topie

Trzy dni jazdy po Alpejskich winklach może dać naprawdę w kość, szczególnie gdy ekipa z którą się jedzie lubi i potrafi dynamicznie poganiać. Na tym wyjeździe czuliśmy się jak u siebie, ale tak, jak na naszych małych torach wyścigowych. Mnóstwo serpentyn i jazda na petardzie, aby wieczorem przysiąść nad jeziorem w restauracji i podsumować trasy i wspaniałe widoki. Mieliśmy dwie bardzo fajne bazy noclegowe, motocykle garażowane i bezpieczne. Ten wyjazd to 1200 km na moto w 3 dni jazdy po najpiękniejszym regionie Włoskich Alp.

Relacja 2023 Montenegro

Wyjazd do Czarnogóry wyszedł w bardzo kameralnym składzie dzięki czemu mogliśmy zmienić nieco plany i dopasować je pod swoje oczekiwania i do pogody, która w górach nie była przyjazna dla motocyklistów. Zrezygnowaliśmy z wjazdu w góry Bośni i zapuszczania się w głąb kontynentu gdzie szalały burze na rzecz pięknego wybrzeża Adriatyku. Była to jedyna szansa spokojnie zwiedzić i pojeździć po wspaniałej trasie Adriatyckiej, jeszcze przed sezonem turystycznym, bez korków i bez zapchanych restauracji i plaż. Plan kilometrowy pozostał bez zmian, a nasz cel podróży – zatoka Kotorska został osiągnięty. Zrobiliśmy w bonusie górę Św. Jerzego i wjechaliśmy na ponad 1700 metrów. Widoki były przepiękne! Chorwacja i Czarnogóra na pewno trafi na stałe w mój kalendarz wyjazdów!

Motocykle gotowe do sezonu

Ten kto dobrze przygotował motocykl jesienią, ten wiosną nie ma za specjalnie dużo do zrobienia aby wystartować w nowym sezonie. Motocykle gotowe do jazdy. Był już nawet pierwszy rundalek ponad 300 km 🙂

2023 Roads Of Yama-Sklep.pl – Wysoczyzna Elbląska

RELACJA : https://fabiqmoto.pl/?p=888

Termin : jeden dzień 22.04.2023 (sobota)
Długość trasy : około 260 km
Koszta : brak opłat organizacyjnych

Jeśli jeszcze nie byłeś na Wysoczyźnie Elbląskiej i nad Zalewem Wiślanym to masz teraz świetną okazję, aby to nadrobić. To malownicza kraina z fajnym dojazdem od strony Olsztyna. Najpierw wyskoczymy za miasto po odnowionej drodze na Tuławki przez Gady i dalej do Dobrego Miasta. Stąd kawałek łatwej drogi do Ornety za to później kręty i nowy asfalt z fajnymi widokami da ci się nacieszyć jazdą. Drogi w tych okolicach są fajne , ale nie pozwalają na zbyt dynamiczną jazdę, dlatego przygotuj się na mniejsze prędkości. Zajedziemy na most nad sztucznie zalanym jeziorem przy elektrowni by dojechać do Tolkmicka i pięknie położonej restauracji Fregata. Pamiętaj o wypełnieniu zgłoszenia na swój udział, bez tego może nie być dla ciebie miejsca w restauracji. Wszyscy klienci którzy zakupili motocykl Yamaha w salonie Yama-Sklep.pl | Wojciechowicz i wypełnili zgłoszenie otrzymają drobny upominek. Spośród wszystkich innych rozlosujemy trzy osoby, które również otrzymają upominek.

Formularz zgłoszeniowy.

Plan wyjazdu :
10:00 – zbiórka pod salonem Yama-Sklep.pl | Wojciechowicz
10:25 – krótka odprawa
10:30 – wyjazd w kierunku Dobrego Miasta
13:00 – kawa/ciastko/obiad Fregata Tolkmicko
14:30 – zbiórka do wyjazdu
14:40 – wyjazd w kierunku Olsztyna (inna trasa niż dojazd)
15:10 – tankowanie na stacji paliw Falco, Elbląg ul. Rawska 26a
15:30 – powrót do Olsztyna (trasa do wyboru zależnie od warunków pogodowych)
17:00 – dojazd pod salon Yama-Sklep.pl | Wojciechowicz

Roads Of Yama-Sklep.pl by Fabiq Moto dla Yama-Sklep.pl | Wojciechowicz

Yama-Sklep.pl zainicjował kierunek organizacji wyjazdów turystycznych dla swoich obecnych, przyszłych klientów i fanów marki. Nasz projekt świetnie wpasowuje się promocję turystyki motocyklowej. Wspólnie z salonem tworzymy sposobność dla wszystkich fanów turystyki motocyklowej uprawianej na różnych motocyklach, od mniejszych pojemności po te największe sportowo-turystyczne. Ideą każdego wyjazdu jest integracja środowiska motocyklowego i fanów marki Yamaha. Każdy wyjazd jest inny, może to być jednodniowa trasa z celem na np. fajny pkt. widokowy lub kilku-dniowa wyprawa z mnóstwem atrakcji po drodze, lub po prostu dla zrobienia fajnych kilometrów i łapania widoków z siodła motocykla.

Każdy wyjazd rozpoczyna się spod salonu Yamaha w Olsztynie, i to właśnie salon Yama-Sklep.pl | Wojciechowicz jest organizatorem tytularnym każdego z nich. Każdy może wziąć udział w takim wyjeździe, nie tylko ci którzy jeżdżą motocyklem Yamaha, nie mniej jednak nasz opiekun dla swoich klientów, którzy przyjadą i wezmą udział na zakupionym w salonie Yama-Sklep.pl | Wojciechowicz motocyklu otrzymają jeszcze więcej. Dokładny opis znajduje się przy każdym wyjeździe, a może to być : pomniejszona lub brak wymaganej opłaty wpisowej ( Voucher na uczestnictwo ) , obiad w trasie, kawa na postoju, nocleg bez opłaty, wieczorny poczęstunek, drobne upominki w formie oryginalnych gadżetów itp.

Nie czekaj zgłoś się na wyjazd już dziś!